Letní aktivity

Ve skiareálu Kraličák - letní provoz lanové dráhy, kterou se můžete nechat vyvézt na vrchol kopce Štvanice, kde se nachází rozhledna. Dále se v areálu nachází bobová dráha, trail a enduro park, půjčovna paddleboardů, koloběžek a mnoho dalšího. V okolí je mnoho značených turistických tras. Od chalupy až na Kralický Sněžník 6,5 km. Dále cyklistika (Paprsek, Petříkov, Ramzová, Dolní Morava atd. ). V Šumperku se nachází aquapark, v Jeseníku v Prieznitzových lázních bazén, Ramzová - horské motokáry, zorbing nebo lanovka na Šerák.

Zimní aktivity

50m od chalupy je dolní stanice lanovky - skiareál Kraličák - 10 sjezdovek, 1x šesti - sedačková lanovka, 1x dvousedačková lanovka, 7x vlek, dětský funpark s pojízdnými pásy.

Další areály v okolí – SKI Areál Střibrnice Návrší (1,5km), SKITECH Kunčice (3km), Ski Paprsek (9km), PROskil Branná (15km), Ramzová, Petříkov. Vynikající podmínky pro běžecké lyžování – rolbou upravené stopy do všech směrů.

5 km od chalupy hraniční přechod do Polska, kde lze navštívit nákupní centra, velký ski areál na polské straně Kralického Sněžníku, lázně, Medvědí Jeskyně atd.

Blízká lyžařská střediska: Hynčice - Kraličák, Stříbrnice, Stříbrnice - Návrší, SKITECH Kunčice, Malá Morava - Vysoká, Paprsek, Dolní Morava - Sněžník, Branná, X-park Františkov, SKI OSTRUŽNÁ - ŘETĚZÁRNA, Dolní Morava - Větrný vrch, JONAS PARK Ostružná, Na Hájovně Branná, Petříkov, Petříkov - Kaste + Relax.